Bestyrelsen 2017-18
 
  Statsminister Poul Sloth 24286200
  Krigsminister Ove Dalby 21498003
  Sekretær Niels Bugge 40577176
  Kasserer Poul Hoelgaard 40534408
  Ceremonimester Erik Lundorff 20940448
  1. Suppleant Ingolf Jørgensen 22161953
  Revisorer Jonas Bødker Iversen  
     
  Kontakt til foreningen:
Statsminister Poul Sloth tlf. 24 28 62 00
email:
 
     
  Se udvalgsmedlemmer   
     

Statsministerkæden

Statsministerkæden er fra 1998, og er fremstillet på initiativ af Laust Nielsen (Fuglekonge i 1984), hos guldsmed Michael Bræmer-Jensen.

Kæden blev finansieret ved en donation af Laust Nielsen, samt ved salg af de enkelt kædeled til skydebrødrene.

Kædens hovedmotiv er en ørn, med kædeled af skydeskiver.

 

Randers Borgerlige Skydeselskab
Bankkonto: Østjysk Bank 7230 – 1081104
 
 

OPDATERET 31. maj 2017